Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат во наредната недела ќе допатува во Њујорк


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат во наредната недела ќе допатува во Њујорк на заседанието на Генералното Собрание на Обединетите Нации. Оваа информација ја објави иранскиот шеф на дипломатијата Манучер Мотаки. Во говорот, се очекува Ахмадинеџат да искаже серија критики до Западот.
XS
SM
MD
LG