Достапни линкови

logo-print

Војници на КФОР осомничени за шверц


Некои од војниците на НАТО кои се дел од мисијата во Косово се осомничени за шверц на гориво, соопштуваат од Алијансата. Во документот што го објавија од КФОР се наведува дека некои војници се осомничени за шверц на гориво, избегнување на даноци и злоупотреби. Соопштението е објавено по сличната изјава на полицијата на ЕУЛЕКС за апсењето на петмина косовски граѓани осомничени за учество во организиран криминал. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG