Достапни линкови

logo-print

НАТО ја покани Русија да присуствува на Самитот во Лисабон


НАТО ја покани Русија да присуствува на разговорите со лидерите на членките на Алијанската на Самитот во Лисабон во ноември. Се чека на одговор од Москва. Односите меѓу НАТО и Русија се влошија по руско-грузиската војна.
XS
SM
MD
LG