Достапни линкови

logo-print

Мушараф ќе формира нова партија


Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф изјави дека во наредниот месец ќе го објави формирањето на нова политичка партија. Мушараф пред две години беше принуден да си поднесе оставка, по што ја напушти земјата и живее во Лондон. Доколку се врати во Пакистан, Мушараф може да се соочи со обвинение за крвавиот државен удар во Октомври 1999-та година.


XS
SM
MD
LG