Достапни линкови

logo-print

Руски министер за одбрана во посета на Пентагон


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска ќе го пречека рускиот министер за одбрана, Анатолу Сердуков во Вашингтнон. Се верува дека ова е прва посета на руски министер за одбрана на Пентагог во последните 5 години. Официјалните претставници соопштија дека двајцатата министри треба да потпишат документ за подобрување на соработката меѓу Москва и Вашингтон.
XS
SM
MD
LG