Достапни линкови

logo-print

Нови напади во Пакистан


Најмалку 10 луѓе загинале во северозападен Пакистан во близнина на границата со Авганистан при серија на американски ракетни напади. Новинските агенции во своите извештаи се повикуваат на неименувани претставници на безбедносните сили кои велат дека нападите биле насочени кон област а во која се верува дека оперираат Талибанците и членовите на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG