Достапни линкови

logo-print

Народната банка на Авганистан ја презема проблематичната банка


Народната банка на Авганистан наводно почнува постапка да ја преземе проблематичната Кабулска банка. До ваков чекор доаѓа откако се појавија сомнежи за финансиски неправилности во најголемата приватна авганистанска банка.
XS
SM
MD
LG