Достапни линкови

logo-print

Девет милитанти се убиени во Северен Вазиристан


Девет милитанти се убиени во напад со најверојатно беспилотно американско летало во пакистанскиот регион Северен Вазиристан. Според локални разузнавачки извори, три ракети го погодиле скривалиштето на милитантите во Шавал, во близина на границата со Авганистан.
Во друг инцидент, во Хангу, е убиен новинар. Според полицијата, тој добил закани од милинати затоа што пишувал за нивните активности.
XS
SM
MD
LG