Достапни линкови

logo-print

Србија во офанзива за европска интеграција


Претседателот на Србија Борис Тадиќ ја завршува посетата на Естонија каде вчера разговараше за продолжување на европската интеграција на Србија. Естонскиот претседател Томас Хендрик Илвес во разговорите со Тадиќ изјави дека сега е вистински момент за натамошни чекори во тој процес, а тоа е, рече, донесуавање одлука за проследување до Европката Комисија на барањето на Србија за прием во ЕУ.
XS
SM
MD
LG