Достапни линкови

logo-print

Продолжува судењето против Караџиќ во Хаг.


Пред Хашкиот Трибунал продолжува судењето против поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ со сослушување нови сведоци по што почнува еднонеделнта пауза.
Караџиќ е обвинет за воени злостортсва и геноцид во БИХ и земање меѓународни заложници од 1992 до 95 та година.
XS
SM
MD
LG