Достапни линкови

logo-print

НАТО уби 14 бунтовници во Авганистан


НАТО соопшти дека во серија воздушни напади во централен Авганистан убиле 14 бунтовници, откако тие нападнале патрола на авганистанската армија. Тензиите во Авганистан се зголемуваат пред најавените избори за во недела.
XS
SM
MD
LG