Достапни линкови

logo-print

Иран ја отежнува работата на атомските инспектори


Шефот на меѓународната агенција за атомска енергија изјави дека одбивањето на Иран да прими двајца инспектори на ова тело ја отежнува работата на агенцијата. Иранскиот амбасадор во Агенцијата ги отфрли ваквите обвинувања и рече дека инспекторите давале лажни податоци за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG