Достапни линкови

logo-print

Протести во Кашмир против сквернавење на Куранот


Најмалку 12 демонстранти се убиени во судирите со армијата во индискиот дел на Кашмир. Протестите беа потикнати од информациите дека Куранот бил осквернавен во САД. Десетици илјади демонстранти го игнорираа полицискиот час и излегоа на улиците. Тие палеле владини објекти и фралале камења кон полициските станици.
XS
SM
MD
LG