Достапни линкови

logo-print

Србија ќе поднесе кандидатура за ЕУ во наредниот месец


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ изјави денеска дека во наредниот месец Србија ќе ја поднесе кандидатурата за членство во Европската Унија. Тој нагласи дека Србија ја има подршката од сите 27 земји – членки, а оти само во една држава постои проблем бидејки има техничка влада.
XS
SM
MD
LG