Достапни линкови

logo-print

Мигранти го убиле шверцерот што ги пренесувал


Шеснаесет нелегални мигранти од Русија и Молдавија се приведени во Египет. Властите соопштуваат дека дел од мигрантите го убиле шверцерот што ги пренесувал, откако тој се обидел да силува една жена од групата. Потоа, групата од 12 мажи и 4 жени се предала на египетската полиција, стравувајќи од одмазда од семејството на убиениот. Тие му платиле на шверцерот по 1000 долари да ги однесе во Израел, каде што планирале да бараат работа.
XS
SM
MD
LG