Достапни линкови

logo-print

Нема нови мерки за штедење во Грција


Грчката влада не планира да воведе нови мерки за штедење, соопшти грчкиот премиер Јоргос Папандреу. Тој рече дека се исклучува можноста за реконструирање на долгот, оценувајќи дека „тоа би било катастрофално за економијата“. Папанндреу изјави дека владата планира оваа година да го намали дефицитот за 40 отсто, но дека за тоа не се потребни нови мерки за штедење.
XS
SM
MD
LG