Достапни линкови

logo-print

Протест против Лужков во Москва


Градоначалникот на Мосва Јури Лужков денеска се соочува со нов протест против неговото 18-годишно владеење со Москва. Сличен протест минатиот месец беше спречен од бројните полициски сили.
Сепак, Лужков оваа недела претрпе голем удар, откако државната телевизија го обвини за корупција.
XS
SM
MD
LG