Достапни линкови

logo-print

Петмина исчезнати во експлозија на гасовод во Сан Франциско


Најмалку петмина се уште се водат како исчезнати по експлозијата на гасовод во близина на Сан Франциско во САД. Во експлозијата во четвртокот загинаа четворица. Градските власти велат дека во експлозијата и пожарот што уследил по неа, се уништени 37 куќи, а околу 50 луѓе биле повредени. Се уште се непознати причините за експлозијата, но локалните медиуми објавија дека неколку денови претходно локалните жители пријавиле дека чуствуваат мирис на плин.
XS
SM
MD
LG