Достапни линкови

logo-print

Тројца мртви во Струга


Три безживотни тела попладнево се откриени на градската плажа во Струга, во близина на истекот на реката Црн Дрим од Охридското езеро. Според првичните информации станува збор за двајца вработени во Медицинскиот центар во Струга, еден анестезиолог и еден хирург, а третиот бил вработен во УЈП, пренесува МИА.
Се уште не се познати причините на смртта.
XS
SM
MD
LG