Достапни линкови

logo-print

Коранот нема да се пали


Свештеникот од една мала американска црква денеска изјави дека сепак нема да го запали Коранот. „Дефинитивно нема да го запалиме Коранот, ни денес, ниту пак некогаш“, рече свештеникот Тери Џонс во интервју за телевизијата НБЦ.
Неговите планови да запали примерок од исламската света книга ја разбрануваа американската и светска јавност. Претседателот Обама побара од Џонс да не го пали Коранот.
Неговата црква во Флорида има 50 верници.
XS
SM
MD
LG