Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа бара разговори за раздвоените семејства


Северно корејскиот Црвен Крст предложи разговори со Јужна Кореа за повторно спојување на семејставата раздвоени по корејската војна од 1950 до 1953 година. Јужна Кореа денеска соопшти дека го разгледува предлогот. Доколку дојде до вакви разговори, тоа ќе биде редок контакт меѓу луѓето на двете земји.
XS
SM
MD
LG