Достапни линкови

logo-print

Демонстрации против палење на Куранот


Властите во провинцијата Логар во Авганистан соопштија дека демонстрантите кои протестираат против најавата дека во Соединетите држави ќе бидат палени примероци на Куранот запалиле неколку полициски контролни пунктови и продавници. Полицајците испукале предупредувачки истрели во воздух за да ги спречат демонстрантите да влезат во куќата на гувернерот на провинцијата. Лидерот на малата христијанска црква во Флорида вчера изјави дека го одлага палењето примероци на Куранот што требаше да се случи денеска на годишнината од терористичките напади врз Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG