Достапни линкови

logo-print

СБ на ОН го осуди нападот во Владивосток


Советот за безбедност на Обединетите нации синоќа го осуди самоубиствениот напад во Владикавказ во руската република Северна Осетија, во кој загинаа 18 луѓе, а над 100 беа повредени. Советот оцени дека станува збор за терористички напад и упати сочувство да семејствата на жртвите.
XS
SM
MD
LG