Достапни линкови

logo-print

Ден на жалост по експлозија на бомба


Руската кавкаска република Северна Осетија прогласи ден на жалост по вчерашната експлозија на автомобил бомба при која загинале најмалку 16 луѓе и над 120 се ранети. Експолозијата се случила пред супер маркет во главниот град Владикавказ. Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека безбедносните сили ќе сторат се за да ги уапсат сторителите. Рускиот шеф на федералната агенција за безбедност, Александар Борников изјави дека за сега се приведени тројца осомничени за нападот.


XS
SM
MD
LG