Достапни линкови

logo-print

Ново барање Младиќ да се прогласи мртов


Семејството на обвинетиот воен злосторник Ратко Младиќ најави дека ќе поднесе нов предлог тој да биде прогласен за мртов, информира нивниот адвокат.
Српскиот суд, вечера го одби барањето на семејството Младиќ, тој да биде прогласен за мртов. Неговото семејство тврди дека тој бил многу болен во 2003 и оти до сега, без медицинска нега сигурно умрел.
XS
SM
MD
LG