Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан ослободен британскиот новинар


Британскиот новинар кој од март беше во заложништво на исламски милитанти во Пакистан денеска е осолободен, соопшти британскиот претставништво во Исламабад. Британецот со пакистанско потекло Асад Куреши со уште двајца пакистанци бил киднапиран од група милитанти кои бараа 10 милиони долари за нивна размена. Еден од пакистанците потоа бил убиен, додека другиот пуштен на слобода.
XS
SM
MD
LG