Достапни линкови

logo-print

Талибанците велат дека се блиску до победа


Лидерот на талибанците во Авганистан Мула Омар изјави дека неговите борци биле блиску до победа во протерувањето на странските сили од земјата. Во изјава објавена преку интернет по повод муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, Омар упатува повик до претседателот Барак Обама безусловно и што е можно поскоро да ги повлече американските сили од Авганистан.
XS
SM
MD
LG