Достапни линкови

logo-print

Експлозија на пазар во Владикавказ


Руските новински агенции јавуваат за силна експлозија што денеска се случила во градот Владикавказ во Северна Осетија. Некои извештаи велат дека во експлозијата имало најмалку петмина загинати и многу другу повредени. Се додава дека експлодирал автомобил кој бил паркиран во центарот на пазарот. Други детали не се соопштуваат.
XS
SM
MD
LG