Достапни линкови

logo-print

САД задоволни од работата на пакистанските власти


Соединетите Американски Држави соопштија дека се задоволни од пакистанските власти кои уапсија еден осомничен за кој се верува дека имал врска со човекот кој е одговорен за бомбашкиот напад на плоштадот Тајм Сквер во Њу Јорк во мај годинава. Потпаролот на Стејт Департментот, Филип Кроли изјави дека американските истражители се убедени дека обвинетиот за нападот Фаизал Шахзад добил помош од Пакистан.
XS
SM
MD
LG