Достапни линкови

logo-print

Избирачките места во Авганистан затворени до гласањето


Авганистанските избирачки официјални лица соопштија дека избирачките места ќе бидат затворени до гласањето на 18 септември, поради лошите безбедносни услови во земјата. Државната изборна комисија изјави дека 81 избирачко место од 458 во покраината Нангархар нема да бидат во функција. Околу 5900 места би требало да бидат отворени за гласање.
XS
SM
MD
LG