Достапни линкови

logo-print

Блер ја откажа промоцијата на книгата во Лондон


Поранешниот британски премиер Тони Блер ја одложи денешната лондонска промоција на неговите мемоари, поради страв дека ќе биде спречен од демонстантите. Блер го откажал и потпишувањето на книгата во една книжарница во Лондон.
Во неговата книга со наслов Патување, Блер цврсто ги брани одлуките што ги донел како премиер, вклучително и одлуката за напад на Ирак. На промоцијата на книгата во Даблин, антивоените демонстранти го гаѓаа Блер со чевли и со јајца.
XS
SM
MD
LG