Достапни линкови

logo-print

Убиен федерален судија во Кабардино Балкарија


Властите на северно кафкаската република Кабардино Балкарија соопштија дека вооружено лице го убил федералниот судија Џулбер Биков. Тој бил нападнат од заседа додека возел дома со неговиот автомобил. Русија во Северниот Кавказ во изминативе месеци се соочува со напади на исламисти, со зголемен криминал и корупција.
XS
SM
MD
LG