Достапни линкови

logo-print

Центарот Граунд Зеро во Њујорк ке биде завршен до 2013


Центарот Граунд Зеро Тауер ке биде завршена до 2013 година, изјавија преставници на Њујорк. Станува збор за проектот реконструкција на Светскиот Трговски центар, кој беше разурнат во терористичките напади врз САД на 11 Септември 2001 година при што загинаа три илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG