Достапни линкови

logo-print

Шефот на грчката дипломатија во Кипар


Денеска во Никозија шефот на грчката дипломатија Димитрис Друцас ќе се состане со кипарскиот претседател Димитрис Христофијас. Со оваа средба Друцас ја почнува дводневната посета на Кипар, прва по стапувањето на оваа функција со вчерашната реконструкција на грчката влада.
XS
SM
MD
LG