Достапни линкови

logo-print

Блер може да не се појави на промоција на мемоарите во Лондон


Поранешниот британски премиер Тони Блер изјави дека може да го откаже планираниот јавен настап во Лондон неделава, по повод промоцијата на неговите мемоари, зашто тоа би можело да предизвика протести. Во мемоарите со наслов Патување, Блер цврсто ги брани одлуките што ги донел како премиер, меѓу кои и онаа за напад на Ирак. Антивоените демонстранти го гаѓаа Блер со чевли и со јајца за време на промоцијата на неговата книга во Даблин.
XS
SM
MD
LG