Достапни линкови

logo-print

Тројца локални функционери се повлекоа по критиките од Медведев


Тројца локални функционери во Русија си поднесоа оставки, откако претседателот Дмитриј Медведев ги повика да се повлечат поради шумските пожари во кои минатата недела загинаа осум луѓе, а изгореа и стотици куќи. Заменик-гувернерот на Волгоградската област и првите луѓе на две општини се повлекоа, откако Медведев ги обвини за небрежност и изјави дека локалните власти треба да „се разбудат“.
XS
SM
MD
LG