Достапни линкови

logo-print

Дванаесетмина загинати во Пакистан


Дванаесетмина полицајци загинаа во напад на бомбаш самоубиец во северозападниот дел на Пакистан. Полицијата соопшти дека бомбашот ја детонирал експлозивната направа во близина на полициска станица во градот Лаки Марват. Станува збор за трето бомбардирање во изминативе седум дена. Минатата недела 100 лица загинаа во бомбашки напади за кои одговорноста ја презедоа пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG