Достапни линкови

logo-print

Американски војници во вооружена престрелка со милитанти во Ирак


Американските трупи во Ирак размениа оган со милитанти, при што загинаа дванаесет лица. Станува збор за прва престрелка во која учествувале американски војници по одлуката за повлекување на вооружените сили на САД од земјата. Официјално, американците веќе не се на воена мисија во Ирак, но 50.000 лица ќе останат во земјата за да ја подржуваат ирачката војска.
XS
SM
MD
LG