Достапни линкови

logo-print

Тројца војници на НАТО загинаа во Авганистан


Тројца војници на НАТО загинале викендов во одделни напади во јужен Авганистан, соопштиваат во мисијата ИСАФ. Авганистанските сили, пак, соопштија дека во заедничка акција на НАТО и Авганистанските сили се убиени 13 талибанци во провинцијата Кандахар.
XS
SM
MD
LG