Достапни линкови

logo-print

Талибанците ќе ги напаѓаат избирачките места


Талибанците се заканија дека ќе ги нападнат гласачките места за парламентарните избори на 18 септември и ги предупредија Авганистанците да не излегуваат на гласање. Портпаролот на Талибанците изјавил дека изборите се во корист „само на странците, кои преку таков процес сакаат да го обезбедат своето присуство во земјата“.
XS
SM
MD
LG