Достапни линкови

logo-print

Авганистанците панично ги повлекуваат парите од Кабулската банка


Клиентите на Кабулската банка, најголемата приватна банка во Авганистан, и денеска создаваат редици пред подружниците чекајќи да си ги подигнат парите, по наводите за корупција што се појавија во американските весници. Дел од луѓето велат дека изгубиле доверба во банката, додека други велат дека само им требаат пари за Рамазан.
XS
SM
MD
LG