Достапни линкови

logo-print

Промени во раководството на Роснефт


Рускиот претседател Дмитриј Медведев предложи смена на претседателот на најголемата нафтена компанија во земјата, Роснефт. На местото на досегашниот претседател Сергеј Богданчиков, веројатно ќе застане неговиот потпретседател Едуард Худаинатов.
XS
SM
MD
LG