Достапни линкови

logo-print

Ќе се испитуваат причините за смртта на белоруски опозициски активист


Активистите за човекови права од Белорусија соопштија дека причините за смртта на познатиот белоруски опозициски активист Олег Бебенин ќе се знаат по извршената форензичка анализа.
Телото на Бебенин беше пронајдено во петокот на неговиот имот во близина на Минск.
Полицијата соопшти дека на немало знаци на насилна смрт.
XS
SM
MD
LG