Достапни линкови

logo-print

30 дена притвор за тројниот убиец во Аеродром


Истражен судија му одреди 30 дена притвор на осомничениот за тројното убиство во рибниот ресторан во скопската населба Аеродром.
Убиството се случи завчера.
Мотив за убиството биле нерасчистени должничко-доверителски односи меѓу убиецот и еден од убиените.

XS
SM
MD
LG