Достапни линкови

logo-print

Јужнокорејски министер понуди оставка поради непотизам


Шефот на дипломатијата на Јужна Кореја Џу Ниџунг Хван понуди оставка поради скандалот за непотизам. Имено, во администрацијата на Министерството за надворешни работи ја вработиле неговата ќерка. Се уште не се знае дали оставката ќе биде прифатена.
XS
SM
MD
LG