Достапни линкови

logo-print

Реакција на МВР на изјавата на Петров од СДСМ


Министерството за внатрешни работи денеска преку соопштение реагира на денешната изјава на секретарот на СДСМ Андреј Петров во врска со вчерашниот настан во скопската населба Аеродром кога загинаа три лица. МВР смета дека Петров се обидел да инсинуира, преку, како што се наведува, наметнување измислени и неосновани дилеми, дека во МВР има спорна професионална етичност. Во соопштението се додава дека убиениот полициски службеник бил вработен во Шестата управа при МВР на работното место главен оперативен работник за странски делегации и манифестации и оти досега не вршел обезбедување на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG