Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 50 убиени во бомбашки напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека повеќе од 50 лица биле убиени, а над двесте ранети во денешната експлозија на бомба на еден шиитски митинг во градот Кета. Нападот, наводно бил извршен од бомбаш самоубиец во моментот кога илјадници шиитски муслимани се собраа на солидарност со Палестинците.
XS
SM
MD
LG