Достапни линкови

logo-print

Медиумите го открија идентитетот на осомничениот за тројното убиство


Полицијата приведе едно лице осомничено за трикратното убиство што се случи синоќа во рибниот ресторан „Биг фиш“ кај ТЦ „Три Бисери“ во скопската населба Аеродром.
Според некои локални медиуми станува збор за Тони Денокоски од Скопје, сопственик на каменолом.
Полицијата се уште работи на целосно расчистување на случајот.
Според првичните информации од МВР, напаѓачот во ресторанот влегол околу 19 часот и 45 минути и испукал неколку рафали од автоматска пушка, по што со автомобил веднаш избегал од местото на настанот.
Во инцидентот едно лице почина на местото на настанот, а две беа повредени и пренесени во Ургентниот центар.
XS
SM
MD
LG