Достапни линкови

logo-print

Обама најави конференција за печатот


Американскиот претседател Барак Обама на 10 септември ќе одржи прес конференција посветена на економски теми и на тоа што неговата влада презема во таа област, соопшти Белата Куќа. Обама често е цел на критики затоа што ретко држи прес конференции и што со јавноста комуницира преку интервјуа за одредени медиуми. Последен пат Обама одржа прес конферeнција во Белата Куќа во мај кога зборуваше за нафтената дамка во Мексиканскиот залив.
XS
SM
MD
LG