Достапни линкови

logo-print

Се уште без официјални податоци за тројното убиство во Скопје


Од Министерството за внатрешни работи засега не го соопштуваат идентитетот на тројцата убиени во вчерашниот инцидент во скопската населба Аеродром. Од таму информираат дека имале осомничено лице со кое се разговарало. Инаку, се шпекулира дека еден од убиените бил вработен во МВР, а останатите двајца работеле како обезбедување. Тројното убиство се случи пред 20 часот во ресторанот ,,Биг Фиш,, во близина на трговскиот центар ,,Три Бисери,, кога едно лице од автоматска пушка отворило оган кон тројцата мажи што седеле на маса во ресторанот. Едниот од нив загинал на самото место, а двете потоа во Ургентниот центар им подлегнале на повредите.
XS
SM
MD
LG